1. března 2013

Programátorské firmy v Plzni

Tento článek vznikl díky diskuzi, kde si jeden z přítomných povzdychl, že v Plzni žádné velké příležitosti pro programátora nejsou, a proto že musí pracovat v Praze.

Je pravda, že Brno, ani Praha to není, ale i tak těch programátorských příležitostí v Plzni není málo. Proto jsem vytvořil následující seznam firem, které jsou přímo Plzeňské nebo mají sídlo jinde, ale v Plzni mají pobočku. Hlavním kritériem je, že to musí být firma (tj. one-man show se nepočítá), a že firma se musí (i třeba jen částečně) věnovat vývoji software. Bohužel nemám natolik detailní informace pro všechny firmy, abych mohl tvrdit, že firmy, které mají v Plzni pobočku, zde skutečně vyvíjejí, zda to třeba není jen obchodní zastoupení. 
Seznam vznikl na základě mých znalostí, informací z internetu a od kamarádů. Budu rád, pokud se v komentářích objeví další firmy, protože již během psaní jsem si jistý, že nějaké další firmy v Plzni máme, jen o nich bohužel nevím.

Seznam je řazen abecedně:

Mimo hlavní seznam bych ještě uvedl BIC Plzeň, což je takový podnikatelský technologický inkubátor, kde určitě sídlí zajímavé firmy, ale bohužel jsem nikde nenašel jejich seznam.
  

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

I.S.T.
http://www.istnet.cz/

Petr Procházka řekl(a)...

Tak např. PVA systems :-)

Petr Jůza řekl(a)...

Super, děkuji, hned jsem je přidal do seznamu.

Richard Mareš řekl(a)...

Ještě jsi minul Jokiro, kde pracujeme na distribuovaném datovém úložišti pro projekty a firmy. :-)

Anonymní řekl(a)...

a třeba ještě www.walk.cz

Anonymní řekl(a)...

www.antstudio.cz ? Tam hledají pořád schopné programátory a dobře platí. I když asi hlavně v PHP, ale podobně je na tom X z výše uvedených.

Anonymní řekl(a)...

http://intraworlds.cz/

Michal Pavek řekl(a)...

Jeste
SoftEU
www.softeu.com