5. listopadu 2007

Přednáška: transakční strategie (nejen ve Springu)

Nechci pořád posílat odkazy na nějaké cizí prezentace, ale v poslední době jsem jich viděl celkem hodně a ta poslední mě hodně zaujala. Nedá mi to tedy, abych vás na ní neupozornil, protože fakt stojí za to.

Je to přednáška na téma "Transaction Management Strategies in Mission-Critial Enterprise Applications". Přednáška nejprve obecně popisuje problematiku transakcí (parametry transakcí, nativní vs. JTA transakční manažeři), poté jsou popisovány možnosti při využití Spring frameworku a nakonec jsou uvedeny různá doporučení s ohledem na typ aplikace nebo aplikačního serveru. Co přednáška neřeší jsou transakce ve spojení s JMS.

Jednou z hlavním myšlenek a doporučení je používání nativních transakčních manažerů (HibernateTransactionManager, DataSourceTransactionManager, ...) v porovnání s JTA transakčními manažery. Samozřejmě pokud to situace dovolí, tedy když naše aplikace nevyžaduje propagaci transakcí (např. když aplikace běží přes více JVM) nebo koordinaci více datových zdrojů najednou (např. při použití více databází). Poslední bod je ovšem možné řešit bez použití "plného" J2EE aplikačního serveru pomocí standalone řešení (Geronimo transakční manažer, JOTM, ...).

Žádné komentáře: